Коледа носи тайни, магия и специални мигове! Днес учениците от 4. „б“ клас посетиха своите малки приятели от група „Дъга“ в ДГ „Гергана“.
Като истински пазители на традициите, четвъртокласниците разказаха на малчуганите легендите за красивото цвете „Коледна звезда“ и за „Коледното чорапче“. Те разкриха и една важна тайна – защо точно елата е символ на празника и защо я окичваме толкова богато.
Срещата премина с много песни, размяна на подаръци и надписване на картички.
СУ „Стоян Заимов“ благодари от сърце за топлото посрещане на целия екип на ДГ „Гергана“ и на ръководителя на групата г-жа Елия Петрова!
Пожелаваме ви светли и уютни празници!